Jak spakować swoje mienie do kartonów

Jak spakować swoje mienie do kartonów
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Pakując swoje rzeczy do kartonów i pojemników należy przede wszystkim pamiętać o konieczności dokładnego opisania zawartości pudeł. Ułatwi to zdecydowanie cały proces rozpakowywania kartonów, ponadto karton będzie zaniesiony do odpowiedniego pokoju przez pracowników firmy przeprowadzkowej, czyli nie będziesz musiał go przenosić między pokojami. Podczas pakowania przedmiotów należy pamiętać o tym by waga kartonu nie przekraczała 40 kg, jest to ważne z dwóch powodów. Po pierwsze kartony mają określoną wytrzymałość, jeśli zostanie ona przekroczona to tektura kartonu się rozerwie a przedmioty w nim zawarte rozsypią. Po drugie ciężko jest przenieść oraz ułożyć karton o wadze ponad 40kg na samochodzie przeprowadzkowym i stanowi to dodatkowy problem dla ekipy realizującej usługę. Podczas pakowania należy pamiętać iż wszystkie szklane lub porcelanowe przedmioty wymagają dodatkowego zabezpieczenia, najtańszym rozwiązaniem jest owinięcie ich papierem gazetowym, jeśli jednak mamy droższe przedmioty warto rozważyć zakup foli bom-belkowej. Sprzęt elektroniczny, komputerowy i RTV najlepiej jest przewozić w oryginalnych pudełkach oraz styropianach. Należy pamiętać aby cały sprzęt taki jak NP. telewizor LCD został spakowany do jednego kartonu, wraz z pilotek, kablem od zasilania i dekoderem to w znaczący sposób ułatwi nam rozpakowywanie przedmiotów.
Przed przeprowadzką warto również przegrać dane z dysku komputera na inny nośni oraz wyjąć toner z drukarki. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie mebli tapicerowanych jest owinięcie ich folią ochronną stretch, zabezpieczy to je przed ewentualnym zabrudzeniem czy otarciem. Po spakowaniu kartonów najlepiej umieścić je w jednym pomieszczeniu, usytuowanym najbliżej wyjścia z budynku, dzięki czemu pracownicy firmy przeprowadzkowej nie będą tracić czasu na pytania z cyklu „co jest jeszcze do zabrania?”. Jeśli wszystko już jest zapakowane pamiętaj o tym by najważniejsze rzeczy i dokumenty spakować do oddzielnego kartonu i przewieść własnym samochodem, dzięki temu postawisz je w dogodnym dla siebie miejscu i szybko rozpakujesz.

Jeśli planujesz przeprowadzkę a nie wiesz z jakich materiałów najlepiej skorzystać, dobrym rozwiązaniem jest telefon do firmy przeprowadzkowej. Większość profesjonalnych firm przeprowadzkowych takich jak np: „Fortis przeprowadzki Łódź” oferuje w stałej sprzedaży materiały do przeprowadzek, materiały te są specjalnie wyselekcjonowane tak aby klienci firmy korzystali jednie ze sprawdzonych niezawodnych rozwiązań. Ponadto jeśli jesteś klientem firmy przeprowadzkowej dokonując zakupu materiałów możesz liczyć na spore rabaty cenowe.

About the author